Pýtate sa prečo tepovať? Tu je 5 krátkych dôvodov

IMG_20210123_164505_421

Patríte k ľudom, ktorí využívajú tepovacie služby? Alebo práve naopak a tepovanie ste ešte nikdy nevyužili?

 

Dôvodov prečo tepovať je mnoho a my vám zopár z nich priblížime v dnešnom krátkom článku. Ak patríte do skupiny, ktorá tepovacie služby aspoň raz využila, tak vám budú pravdepodobne všetky spomenuté výhody určite známe.

Ešte na začiatok, viete vlastne čo všetko sa dá tepovať prípadne na čoho čistotu v domácnosti zbystrieť? Určite Vás neprekvapí, že najčastejšie tepovanými doplnkami v domácnosti sú sedacie súpravy, kreslá a koberce. Avšak chybu nespravíte ak občasne dáte pretepovať napríklad kuchynské stoličky, kreslo pri počítači, matrac na posteli alebo vankúše (pokiaľ sa Vám nevmestia do práčky). V krátkosti takmer všetko čalúnené je možné vytepovať a kožené vyčistiť a následne ošetriť impregnáciou. Takto zamedzíte vysušeniu a praskaniu kožených častí do budúcna a predĺžite ich nový vzhľad.

Čo však docielime občasným tepovaním? Napríklad raz dva krát do roka?

1.     Estetika

Estetiku považujeme za najčastejší dôvod pre ktorý nás zákazníci kontaktujú a žiadajú o tepovacie služby. Z pravidla najčastejšie sa to týka sedacích súprav a kobercov. Škvrny od jedla a fľaky od kože a potu sú na kreslách a sedačkách už pravidlom. Dobrou správou je, že 99 % takýchto znečistení je možné odstrániť tepovaním a materiál je opäť ako nový. Určite to sami poznáte, že najviac znečistení sa na Váš obľúbený gauč dostane z jedla alebo teľa a jeho najčastejšie odhalených častí ako sú napr. ruky, nohy od kolien dole a krk. Pri kobercoch je znečistenie už viac všeobecné a je pravdou, že tie sa špinia podstatne rýchlejšie a nie všetko dokážete odstrániť ich pravidelným vysávaním.

Estetika, tzv. pekný vzhľad je to čo vo väčšine prípadov „dokope“ ľudí k tomu, aby nám zavolali a požiadali o vytepovanie.

Po vytepovaní budú Vaše koberce, sedačky, postele opäť čisté a voňavé a v takom prostredí sa predsa aj Vy cítite lepšie.

2.     Prach ako neustály problém

Ako často utierate doma prach alebo vysávate? Pravdepodobne pár krát do týždňa a keď sa o pár hodín obzriete opäť vidíte prach aj tam kde ste ho už utreli. Zbaviť sa prachu nie je jednoduché, no znižovať jeho následky na čalúnenom nábytku a kobercoch ovplyvniť viete napríklad pravidelným vysávaním aj sedačky, stoličiek alebo kresla. Napriek snahe sa však prach dostáva čalúnenia a farba vašej sedačky sa mení napr. z bielej na šedú, z červenej na bordovú a vy si počas tých rokov ani neuvedomíte, že Vaše obľúbené kreslo je úplne inej farby ako pred rokmi. S kobercami je to veľmi podobné, nehovoriac o tom, že ak je vlas koberca mierne vyšší, tak dokáže vstrebať niekoľko násobne viac prachu a nezachráni nás ani iRobot, ktorý denne Vašu domácnosť vysáva.

Tepovaním oživíme farby a pripomenieme Vám ako vyzerala Vaša sedačka vystavená v obchode.

3.     Zdravie a alergie

Úzko s druhým bodom súvisí aj zdravie a alergie. Alergiou na prach a roztoče trpí dnes už takmer každý druhý človek a „znečistené“ čalúnenie tomu vám veľmi k eliminovaniu alergie nepomôže. Na druhej strane rôzne baktérie a nečistoty, ktoré na svojom tele nosíme z vonku a ešte predtým ako vojdeme do sprchy sa zvalíme na gauč taktiež nie sú pre naše kreslo tým pravým orechovým. Neskôr si na rovnaké miesto sadne iný člen rodiny, prípadne návšteva. Prečo nepomôcť zdraviu a nedať vytepovať Váš obľúbený gauč napríklad raz za rok? Budete prekvapený koľko znečistenia sa v ňom nachádza.

4.     Vôňa a pohodlie

Podobne ako pri prvom bode mnoho ľudí rieši občasné alebo pravidelné tepovanie práve kvôli následnej vôni a k tomu patriacemu pohodliu. Je to podobné ako keď si oblečiete čerstvo opraté tričko z ktorého ešte stále cítite aviváž. No necítite sa v ňom pohodlnejšie a lepšie? Rovnako je to aj napríklad so sedačkou. Ak z nej cítite vôňu a vnímate jej čistotu, tak sa na nej z pravidla budete cítiť komfortnejšie. Možno poznáte tento pocit napríklad zo svojho automobilu alebo cesty autobusom či vlakom. Viete kam mierime? Na čistej sedačke s čistou podlahou a vôňou sa cítime zaručene lepšie.

5.     Udržanie hodnoty

Dôvodov prečo sa tepovaním starať o svoju domácnosť, auto či kanceláriu je mnoho. Častokrát sa stretávame so zákazníkmi pre ktorých je dôležitým faktorom aj udržanie hodnoty ich čalúneného nábytku. Napríklad si do obývačky obstarali drahší koberec a chcú, aby bolo oň aj patrične starané. Pár krát do roka si ho dajú vytepovať a tak je stále ako nový. Podobne je to pri sedacích súpravách. Keď už je človek ochotný „vyhodiť“ nemalé peniaze za štýlovú a pohodlnú sedačku bola by škoda keby nebolo o ňu patrične postarané a o pár rokov by bola znehodnotená, farby zájdené, prípadná koža popraskaná a podobne.

Vyhnite sa znehodnoteniu a doprajte občas Vášmu čalúnenému nábytku poriadny Wellness.

Ako tepujeme my? Viac o našej službe sa dozviete, keď kliknete sem.

Potrebujete s tepovaním prípadne iným čistením poradiť? Rozhodli ste sa dať vytepovať gauč, koberec či matrac? Sme tu pre Vás.

Posledné príspevky

Sme spoľahlivým partnerom pre Váš čistý objekt. Poskytujeme kvalitné služby, rýchlu odozvu na Vaše požiadavky a podnety a vyškolený 30 členný personál, ktorý sa vždy postará o Vašu spokojnosť.

 

Naše služby

Vyčistíme úplne všetko !

Pozrite si našu ponuku služieb.