Návod: Ako umyť okno za 5 minút bez čmúh

okna
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on google
Share on email
Share on print

Čo myslíte, je to vôbec možné?

Letné počasie je v plnom prúde, slnko svieti, no okná nemáte stále umyté? Dôvodom je, že väčšina z ľudí má z umývania okien husiu kožu, nemajú radi, túto činnosť a preto ju radšej neustále odkladajú.

Najčastejšou chybou, ktorú pri umývaní okien robí väčšina ľudí je leštenie neočisteného skla ihneď s okenou. V takomto prípade pri 99% prípadoch vzniknú čmuhy.

My sme pre vás pripravili krátky návod ako vyčistíte každé z vašich okien za menej ako 5 minút. Nepotrebujete žiadne špeciálne vedomosti, skúsenosti ani náradie. Jediné čo doma možno nenájdete bude stierka na okná, ktorú však kúpite v každej drogérii alebo domácich potrebách za približne 3€ a vydrží vám naveky.

Budete potrebovať:

 1. Mop na okná alebo kuchynská hubka.
 2. Stierka na okná.
 3. Staršia handra (2x) – napríklad zo starej plachty.
 4. Okena.
 5. Handrička na sklo (najlepšie mikrovláknová).
 6. Kýbel s jarovou vodou.

Pravdepodobne všetko čo budete potrebovať na umývanie okien a sme spomenuli máte doma. Ak tak je, tak môžeme prejsť na veľmi jednoduchý postup.

Postup umývania okna

 1. Staršou navlhčenou handrou utrite vnútorný rám okna a následne staršou handrou utrite do sucha a čista.
 2. Rám okna z vonkajšej strany utrite vlhkou handrou a následne staršou handrou utrite do sucha a čista.
 3. Sklo z vonkajšej strany umyte jarovou vodou hubkou alebo mopom na okno (dajte pozor aj na očistenie okrajov skla).
 4. Pod okno si položte staršiu handru a pomocou stierky sťahujte vodu od kraja smerom kolmo dole. Ak v rohoch skla ostali zvyšky vody tak ich utrite staršou handrou.
 5. Nastriekajte okenu na sklo (stačí jeden dva streky) a doleštite handričkou.
 6. Rovnaký postup opakujte aj z vnútornej časti rámu a skla.
 7. Na záver hubkou alebo mopom na okná riadne vyčistite vonkajšiu parapetu a utrite do sucha a čista.
 8. Staršou navlhčenou handrou utrite vnútornú parapetu.

Možno sa vám tento návod zdá zdĺhavý, no pri troche snahy a praxe umyjete každé okno za menej ako 5 minút a bez akejkoľvek čmuhy.

Ak máte na oknách žalúzie, tak vám odporúčame ich čistenie častejšie ako umývanie okien a za pomoci prachovky. Keď budete umývať okná a žalúzie naraz, tak vykonajte čistenie žalúzií hneď ako prvé ešte pred umývaním okien.

Tento postup je veľmi jednoduchý a časovo nenáročný. Dúfame, že vám tento návod uľahčil prácu. Skúste postupovať podľa neho a zaručene budete spokojní aj s časom stráveným pri umývaní a tiež s výsledkom.

Budeme radi ak nám dáte akýmkoľvek spôsobom vedieť, či vám tento návod uľahčil prácu a je pre vás umývanie okien aj napriek tomu nočnou morou.

Ak však na umývanie okien nemáte čas alebo chuť, tak nás kedykoľvek kontaktujte telefonicky alebo mailom a my za vás službu radi urobíme. Viac o službe umývania okien sa dočítate tu.

Posledné príspevky

Sme spoľahlivým partnerom pre Váš čistý objekt. Poskytujeme kvalitné služby, rýchlu odozvu na Vaše požiadavky a podnety a vyškolený 30 členný personál, ktorý sa vždy postará o Vašu spokojnosť.

 

Naše služby

Vyčistíme úplne všetko !

Pozrite si našu ponuku služieb.