Návod: Ako umyť okno za 5 minút bez čmúh

okna

Čo myslíte, je to vôbec možné?

Letné počasie je v plnom prúde, slnko svieti, no okná nemáte stále umyté? Dôvodom je, že väčšina z ľudí má z umývania okien husiu kožu, nemajú radi, túto činnosť a preto ju radšej neustále odkladajú.

Najčastejšou chybou, ktorú pri umývaní okien robí väčšina ľudí je leštenie neočisteného skla ihneď s okenou. V takomto prípade pri 99% prípadoch vzniknú čmuhy.

My sme pre vás pripravili krátky návod ako vyčistíte každé z vašich okien za menej ako 5 minút. Nepotrebujete žiadne špeciálne vedomosti, skúsenosti ani náradie. Jediné čo doma možno nenájdete bude stierka na okná, ktorú však kúpite v každej drogérii alebo domácich potrebách za približne 3€ a vydrží vám naveky.

Budete potrebovať:

 1. Mop na okná alebo kuchynská hubka.
 2. Stierka na okná.
 3. Staršia handra (2x) – napríklad zo starej plachty.
 4. Okena.
 5. Handrička na sklo (najlepšie mikrovláknová).
 6. Kýbel s jarovou vodou.

Pravdepodobne všetko čo budete potrebovať na umývanie okien a sme spomenuli máte doma. Ak tak je, tak môžeme prejsť na veľmi jednoduchý postup.

Postup umývania okna

 1. Staršou navlhčenou handrou utrite vnútorný rám okna a následne staršou handrou utrite do sucha a čista.
 2. Rám okna z vonkajšej strany utrite vlhkou handrou a následne staršou handrou utrite do sucha a čista.
 3. Sklo z vonkajšej strany umyte jarovou vodou hubkou alebo mopom na okno (dajte pozor aj na očistenie okrajov skla).
 4. Pod okno si položte staršiu handru a pomocou stierky sťahujte vodu od kraja smerom kolmo dole. Ak v rohoch skla ostali zvyšky vody tak ich utrite staršou handrou.
 5. Nastriekajte okenu na sklo (stačí jeden dva streky) a doleštite handričkou.
 6. Rovnaký postup opakujte aj z vnútornej časti rámu a skla.
 7. Na záver hubkou alebo mopom na okná riadne vyčistite vonkajšiu parapetu a utrite do sucha a čista.
 8. Staršou navlhčenou handrou utrite vnútornú parapetu.

Možno sa vám tento návod zdá zdĺhavý, no pri troche snahy a praxe umyjete každé okno za menej ako 5 minút a bez akejkoľvek čmuhy.

Ak máte na oknách žalúzie, tak vám odporúčame ich čistenie častejšie ako umývanie okien a za pomoci prachovky. Keď budete umývať okná a žalúzie naraz, tak vykonajte čistenie žalúzií hneď ako prvé ešte pred umývaním okien.

Tento postup je veľmi jednoduchý a časovo nenáročný. Dúfame, že vám tento návod uľahčil prácu. Skúste postupovať podľa neho a zaručene budete spokojní aj s časom stráveným pri umývaní a tiež s výsledkom.

Budeme radi ak nám dáte akýmkoľvek spôsobom vedieť, či vám tento návod uľahčil prácu a je pre vás umývanie okien aj napriek tomu nočnou morou.

Ak však na umývanie okien nemáte čas alebo chuť, tak nás kedykoľvek kontaktujte telefonicky alebo mailom a my za vás službu radi urobíme. Viac o službe umývania okien sa dočítate tu.

Posledné príspevky

Sme spoľahlivým partnerom pre Váš čistý objekt. Poskytujeme kvalitné služby, rýchlu odozvu na Vaše požiadavky a podnety a vyškolený 30 členný personál, ktorý sa vždy postará o Vašu spokojnosť.

 

Naše služby

Vyčistíme úplne všetko !

Pozrite si našu ponuku služieb.