Má vstupná rohož využitie v lete?

vstupna_rohoz

Považujete rohož za dôležitú súčasť objektu?

Rohož je dnes súčasťou takmer všetkých vstupov verejných či firemných priestorov. Napriek tomu mnoho ľudí spochybňuje funkčnosť rohože počas letných mesiacov, respektíve uznáva jej využitie iba na jeseň a zimu. Z našej skúsenosti je však vstupná rohož potrebná v priestoroch celoročne, pretože dokáže zachytávať nečistoty z obuvi v každom ročnom období, čo je jej hlavnou funkciou.

Vstupná rohož v zime

Je pravdou, že jeseň a zima nám so sebou prinášajú väčšie znečistenia podláh. Dážď, sneh, kamienky a následne blato nám do priestorov nosia či už zamestnanci, klienti alebo obyvatelia. Najúčinnejšia možnosť ako predísť neustálemu znečistenu podlahy je umiestniť do vstupu objektu rohož a podľa pohybu ľudí zvoliť jej ideálny rozmer. V zime vám vstupná rohož pomôže zachytávať približne 70% znečistenia z obuvi vďaka čomu sa táto nečistota neroznáša ďalej po priestoroch.

Vstupná rohož v lete

Ale ako je to teda počas letných mesiacov? Suchšie obdobie prináša so sebou viac prachu, čo znamená, že na podlahe v priestoroch nie je také veľké znečistenie od blata ako počas jesene a zimy. Paradoxne sa však v tomto období drží viac prachu na všetkých ostatných častiach a predmetoch, či už ide o parapety, zábradlia alebo stolíky.

Ak ste však názoru, že vstupné rohože nie sú v tomto období potrebné, tak vás sklameme. Jednou z hlavných funkcií rohože je okrem zachytávania hrubej špiny aj zachytávanie prachu z obuvi a zamedzenie jeho roznášania do priestorov. Je tažko uveriteľné, ale vstupná rohož dokáže absorbovať až stovky gramov prachu (samozrejme v závislosti od jej rozmeru).

Za vyskúšanie nič nedáte

Najlepšou voľbou ako zistiť či vám vyhovuje rohož aj počas leta je vyskúšať ju na krátke obdobie a opýtať sa upratovačky či spozorovala rozdiel. Máte pocit, že bude pre vás rohož predstavovať iba ďalšie na náklady? Nemusí byť tomu tak. Kombináciou vstupnej rohože a upratovacieho servisu dokážete náklady na upratovanie ešte viac zoptimalizovať a časť nákladov ušetriť, pretože priestory budú čistejšie.

Ste firma, bytový dom alebo máte prevádzku a máte záujem o prenájom vstupnej rohože do vašich priestorov? U nás máte na výber tri rozmery vstupných rohoží s najčastejším intervalom výmeny 1x za týždeň. Čo to znamená? Že každý týždeň vám privezieme čistú rohož a znečistenú odvezieme. Viac o službe sa dočítate tu. Máte záujem o bezplatné vyskúšanie rohože? Kedykoľvek nás kontaktujte.

Posledné príspevky

Sme spoľahlivým partnerom pre Váš čistý objekt. Poskytujeme kvalitné služby, rýchlu odozvu na Vaše požiadavky a podnety a vyškolený 30 členný personál, ktorý sa vždy postará o Vašu spokojnosť.

 

Naše služby

Vyčistíme úplne všetko !

Pozrite si našu ponuku služieb.